Gastronomia

Weranda

2010-01-03 21:49:00

Weranda to jedno z najbardziej obleganych miejsc w Jastarni, stąd niełatwo o stolik, albo trzeba miec trochę szczęścia. Menu Werandy prezentuje się dość bogato, polecić można zupę rybną z cytrynową nutą.. która wyróżnia się na tle dań tego typu innych restauracji. Oprócz zup bardzo dobrze i niedrogo jak na nadmorskie standardy zjemy obfity tradycyjny obiad. Wśród dań typowo obiadowych także mamy szeoroki wybór, intrygują pierogi z łososia. Trzeba wyróżnić także obsługe, która nawet w najgorętszych godzinach obiadowych nie pozwala długo czekać na zrealizowanie zamówienia.

Weranda zasłynęla jednak głównie deserami, trzeba przyznać że pod tym względem jest to najlepsze miejsce na półwyspie. Ciasto Werandy jest majstersztykiem, ciasto toffi ma cieniusieńką jak żyletka warstwę toffi. Latem przepyszny biszkopt z nadzieniem z truskawek i bitej śmietany: Chatka Puchatka – lekka, puszysta i wcale nie słodka. Wiele by wymieniać, trzeba po prostu spróbować wraz z wysmienitą kawą.

Wystrój restauracji także prezentuje się solidnie i gustownie - wiklinowe fotele dodają klimatu. Niewątpliwie to jedna z najbardziej przytulnych w Jastarni.

 

 

Kontakt:

ul. ks. Sychty 98

84-140 Jastarnia

tel. 0 58 675 36 02

Powrót do działu gastronomia

Skomentuj

Komentarze:

Brak komentarzy
do góry